Skip to main content

Bankbiljet met augmented reality gelanceerd in het Nederlandse paviljoen op Expo 2025 Osaka

Gisteren opende minister-president Dick Schoof in Osaka officieel het Nederlands paviljoen op de EXPO 2025 in Osaka. De daarbij aanwezige VIP-gasten ontvingen een speciaal ontworpen bankbiljet mét een bijzondere eigenschap: augmented reality.

Het bankbiljet is ontworpen en gedrukt door Royal Joh. Enschede, dé drukkerij voor het produceren van postzegels, waardepapieren en beveiligde waardedocumenten in Nederland. Het bedrijf is een van de sponsoren van het ‘Nederlands paviljoen’ in Osaka. Aangezien we een zeer goede band hebben (we hebben inmiddels vele projecten succesvol samen uitgevoerd), werd gevraagd of Wij Doen Dingen een extra dimensie aan het bankbiljet kon toevoegen.

Opening van Nederlands paviljoen Expo '25 Osaka.
Opening van Nederlands paviljoen Expo ’25 Osaka.

Zuil met ronddraaiend biljet

Om te tonen hoe het werkt bedachten we een speciaal ontworpen zuil die we voorzagen van een tablet. Door gebruik te maken van augmented reality zie je miraculeus een 3D versie van het paviljoen ronddraaien boven het bankbiljet.

Nederlands paviljoen bankbiljet met augmented reality

Common Ground

Het thema van de EXPO 2025 is Common Ground. Het thema benadrukt hoe verduurzaming en samenwerking de energietransitie kunnen versnellen om zo bij te dragen aan een leefbare planeet voor iedereen. Alle informatie over het thema en het paviljoen is ook te lezen in het persbericht op de website van Rijksoverheid.

Het Nederlands paviljoen in Osaka
© Zhu Yumeng – RAU Architects

De ‘ORB’

Het paviljoen heeft een speciaal design waarbij een lichtbol, in het Engels een ‘ orb’, de hoofdrol krijgt. Bezoekers krijgen een kleine versie van deze lichtbol mee die oplicht en interacteert bij specifieke onderdelen van het paviljoen. Daarbij hoort ook een met AI-gegenereerde film.

YouTube player

Zes maanden te zien in Osaka

De zuil die Royal Joh. Enschedé en Wij Doen Dingen gezamenlijk bedachten is te zien in het futuristische paviljoen en de komende zes maanden nog te bewonderen in Osaka.

Speciale zuil met ipad En Augmented reaility
Ipad ziet het draaiende bankbiljet en voegt met AR een 3D model van het paviljoen toe.

Naast Premier Schoof waren ook de gouverneur van Osaka en de burgemeester van de Japanse stad aanwezig bij de opening van het paviljoen. Een belangrijk moment voor zowel Nederland als Japan. En dus ook voor Royal Joh. Enschedé en Wij Doen Dingen!

Op de hoogte blijven? Schrijf je gratis in op onze nieuwsbrief!

We spammen niet! Lees ons privacystatement voor meer info.

Leave a Reply